زنبور وحشت

در سال ۲۰۱۱ میلادی و در جریان یک اکتشاف علمی در جزیره " سولاوسی " اندونزی یک گونه زنبور بسیار بزرگ و سیاه رنگ کشف شد که شاید تا قبل از آن تنها ممکن بود در فیلم های ترسناک چیزی شبیه به آن را دید. این گونه از زنبور وحشی دارای آرواره های بسیار بزرگی و نیرومندی است که با کمک آن می تواند هر مزاحمی را از سر راه بردارد. این زنبور می تواند تا بیش از ۶ سانتی متر رشد کرده و بزرگ شود.

قورباغه نینجا

همیشه گونه های جدید جانوری در یک محیط دست نخورده و در اعماق طبیعت یافت نمی شود. گاهی در یک شهر بسیار بزرگ و شلوغ مثل نیویورک هم می توان یک گونه جدید جانوری را کشف کرد. در سال ۲۰۱۱ میلادی و در شهر نیویورک آمریکا محققان از وجود یک گونه قورباغه مطلع می شوند که به نظر از نژاد قورباغه های " یوزپلنگی " بوده است اما با گوش دادن به صداهای تولید شده توسط او به این نتیجه می رسند که احتمالا میان این گونه و نژاد یوزپلنگی تفاوتهایی وجود دارد. پس از انجام آزمایش های دی ان ای مشخص شد که گونه جدیدی از قورباغه ها کشف شده است که به عنوان " نینجا " شناخته شد.

آفتاب پرست کوچک
تصویری که مشاهده می کنید نه دست کاری شده و نه به وسیله نرم افزار فتوشاپ تهیه شده است. این تصویر متعلق به یک گونه بسیار کوچک از آفتاب پرست است. این گونه در حقیقت کوچکترین نمونه شناخته شده آفتاب پرست در دنیا است که بدون دم تنها ۱.۶۳ سانتی متر طول دارد. این آفتاب پرست کوچک می تواند به راحتی و همان گونه که در عکس دیده می شود بر روی سر یک چوب کبریت قرار بگیرد.

خرچنگ رنگارنگ

جزیره " پالاوان " در کشور فیلیپین یکی از جالب ترین مکان ها برای جانور شناسان است. نکته جالب در مورد این جزیره این است که نیمی از جانورانی که در این جزیره زندگی می کنند در هیچ نقطه دیگر جهان وجود ندارند. یکی از این جانوران جالب یگ گونه خاص از خرچنگ است که رنگارنگ بوده و دانشمندان نام علمی " Insulamon palawanese " را برای این قورباغه اعلام کردند. این قورباغه در سال ۲۰۱۲ میلادی کشف شده است.

مارمولک ویتنامی

این مارمولک در سال ۲۰۱۱ میلادی در کشور ویتنام کشف شده و در کل تنها در جزیره ای به نام " هون خوای " در ویتنام زندگی می کند. بخش رویی این مارمولک بنفش و باقی بدن او به رنگ نارنجی است. لکه هایی به رنگ زرد و سبز نیز بر روی سر و گردن این مارمولک مشاهده می شود.

کوسه نیزه ای

کوسه اره ای یک گونه بسیار کمیاب از کوسه ها است که از کل گونه های آن ۶ عد موجود است. در سال ۲۰۱۱ میلادی در عمق ۴۸۷ متری در سواحل کشور موزابیک گونه جدیدی از کوسه اره ای مورد عکس برداری قرار گرفت. این کوسه بر خلاف ظاهر ترسناک خود از شیوه بسیار متفاوتی نسبت به سایر کوسه ها برای ماهی گیری اقدام می کند. به دلیل عمق زیادی که این کوسه در آن زندگی می کند و کمبود نور در آن عمق این آبزی با استفاده از حسگرهای موجود در سر خود به شناسایی دسته ماهی ها اقدام کرده و با دهانی باز به میان دسته ماهی ها می رود.

خفاش دماغ لوله ای

این خفاش در سال ۲۰۰۹ میلادی در گینه نو کشف شده است. اگر به شکل بینی این خفاش دقت کنید متوجه خواهید شد که دلیل انتخاب نام " دماغ " لوله ای برای این خفاش چه بوده است. این خفاش به نسبت سایر همنوعان خود از ظاهر مهربان تری برخوردار است و بر اساس تحقیقات صورت گرفته این خفاش تنها میوه خوار است.

" ماتیلدا " افعی آفریقایی

یکی از معدود مارهایی که در ۳۰ سال گذشته در قاره آفریقا کشف شده است یک گونه افعی است که در سال ۲۰۱۰ میلادی در کشور تانزانیا برای اولین بار دیده شده است. نام " ماتیلدا " که برای این افعی انتخاب شده است ، نام دختر ۷ ساله یکی از محققانی بوده است که در امر اکتشاف شرکت داشته است. این مار دارای رنگی ترکیبی بین سبز، زرد و سیاه است . با وجود سمی بودن مشخص شده است که این مار رفتار تهاجمی چندانی را از خود بروز نمی دهد.

م:جهان نیوز


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات