یك متخصص قلب نسبت به مصرف نادرست داروها در مبتلایان به سكته قلبی هشدار داد و گفت: در صورتی كه این بیماران داروهای خود را به صورت صحیح مصرف نكنند و در صورت بی‌توجهی به ریسك فاكتورهای ابتلا به این بیماری مانند چاقی، كم‌تحركی و پرفشاری خون، احتمال بروز مجدد سكته قلبی در این بیماران صد در صد است.

دكتر مجید حق‌جو در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره سكته ناقص، افزود: سكته ناقص، اصطلاحی علمی نیست و افرادی كه به سكته قلبی مبتلا می‌شوند به طور قطع به ریسك فاكتورهای خطری مانند چاقی، دیابت، پرفشاری خون یا چربی خون بالا مبتلا هستند؛ البته ممكن است فردی به هیچ‌یك از این ریسك فاكتورها دچار نباشد اما به علل زمینه‌های ارثی به بیماری‌های قلبی مبتلا شود.

وی ادامه داد: زمانی كه رسوبات چربی و آهكی در قلب بسیار زیاد می‌شود، بیمار دچار تنگی شدید عروق قلب و به دنبال آن به سكته قلبی می‌شود. البته گاهی تنگی عروق قلب شدید نیست؛ اما بیمار به دنبال استرس یا حتی سرماخوردگی و عفونت دچار سكته قلبی می‌شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران با بیان اینكه سكته‌های قلبی به چند نوع تقسیم می‌شوند، گفت: سكته قلبی ممكن است در پی از بین رفتن جداره قلب یا به علت آسیب دیدن بخشی از این جداره رخ دهد؛ البته ماهیچه قلب پس از سكته ناشی از آسیب دیدن بخشی از جداره قلب، كمتر دچار مشكل می‌شود.

حق جو در پایان درباره سكته در خواب، گفت: سكته در خواب در واقع نوعی مرگ ناگهانی است و مرگ ناگهانی ممكن است در خواب یا بیداری رخ دهد و برخی مواقع مرگ ناگهانی افراد بالای 55 سال به علت ابتلا به سكته‌های قلبی است؛ اما مرگ ناگهانی افراد پایین‌تر از 55 سال از تنگی عروق قلب ناشی نمی‌شود و بیشتر زمینه‌های ارثی دارد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic