تبلیغات
علوم گیاهی - ارتباط بین كیفیت آلفا و ادراك ابتدایی در گیاهان

ارتباط بین كیفیت آلفا و ادراك ابتدایی در گیاهان

سه شنبه 29 شهریور 1390 01:32 ب.ظ

نویسنده : عسکر اله قلیگیاه شمعدانی

مورت گیل رهبر مركز اطلاعات روانی به بررسی امكان اینكه گیاهان به تهدیدات روحی از طریق تغییر ولتاژ پاسخ دهند توجه كرد و به این مطلب كه بتوان آنرا توسط آلفاون پیگیری كرد.( آلفافون تناوب ها را در میكروولتاژ به فكانس صوتی تبدیل میكند.)
گیل الكترودها را روی برگ فیلودندرون قرار داد و به همراه همسرش تلاش كرد توسط ارسال تهدیدات روانی از گیاه پاسخی دریافت كنند ولی پاسخی دریافت نكردند و فكر كرد كه در تهدید صادق نبوده و با خسته شدن همسرش و ناامیدی از آزمایش ، وی گفت به جهنم ، میروم تا آن لعنتی را بسوزانم .
در این حال دگرگونی معین و قابل توجه در آهنگ آلفافون شنیده شد.
مورت گیل به گونه آزمایشی نظریه باكستر را پشتیبانی كرد بدین معنی كه گیاهان به تهدیدات و خوش رفتاریها پاسخ میدهند.
در آزمایشات دیگر نتیجه گرفته شد كه گیاهان میتوانند با صاحبانشان ارتباط برقرار كنند . حتی گیاهان میتوانند نسبت به حیوانات عكس العمل انجام دهند و احساس و اقدام حیوانات نیز بر گیاه تاثیر میگذارد .
نتیجه گرفته شد كه گیاهان میتوانند فورا به اندیشه های انسان و حیوان حساسیت نشان دهند و این حساسیت به مسافت بستگی ندارد.
در آزمایشهایش وقتی او در مكانی دور از گیاه و در كنفرانس در باره گیاه اندیشه میكرد با فعالیت احسایی در گیاه مربوطه همزمان بود و خوانایی داشت .
در آزمونی كه توسط دكتر ربرت ان . میلر صورت گرفت وی از درمان كننده روانی مشهور اولگاورال و شوهرش خواست در یكی از جلسات شبانه دعاخوانی در فاصله هزار كیلومتری آزمایشگاه میلر بر گیاه چاودار متمركز شوند.انتخاب چاودار نیز برای این بود كه كنترل علمی و عملی رشدش توسط ادوات ثبت كننده آسان بود.
در ساعت 9 شب دعا خوانی صورت گرفت و همزمان وسایل پیچیده میلر توانستند رشد سریع و غیر عادی نهال تخمی را ثبت كنند. صبح روز بعد معلوم شد گیاه هشتصدو چهل درصد بیشتر از حد طبیعی رشد كرده است .
پاول ساوین تكنسین الكترونیك و مخترعی است كه دریافت گیاهان میتوانند شبیه آینه ای كه پرتو چراغی را بازتاب میدهد افكار را بازتاب دهد. وی خودش و دو گیاه فیلودندرون را به سه دروغ سنج جداگانه متصل كرد و از طریق تفكر عمیق توانست با گیاهان رابطه ای برقرار كند.نتیجه تماس این بود كه تمام تفاسیر روی دروغ سنجها شروع كردند به نشان دادن منحنی ها و نظم های مشابه.
ساوین نهایتا توانست احساسی قوی را به گیاه از فاصله 2 كیلومتری فرستاده و با دریافت پیام تله پاتی ساوین توسط گیاه، سبب واكنش گیاه شده كه این واكنش به فعال سازی علامتی رادیویی منجر و استارت اتومبیل را در پاركینگ تحت تاثیر قرار داد.
در شوروی توسط پرفسور پوشكین نیز آزمایشاتی در این خصوص انجام شد. پوشكین از یك آنسفالوگراف ( دستگاه ثبت نوسانات فكری افراد) سود برد و الكترودهایش را به برگ گیاه شمعدانی متصل كرد.
وی برای آزمایش از بین افراد مستعد كسی را انتخاب كرد كه در تحت نظر متخصص هیپنوتیزم صلاحیت داری بتواند به حالت نزدیك به جذبه برسد. فرد منتخب تانیا بود كه طبعی نشاط انگیز و حساسیتی ناشی از طیب خاطر داشت .
به تانیا در اولین آزمایش گفته شد كه خیلی زیباست و احساس شادی در صورت خندانش ظاهر شد و همزمان انسفالوگراف متصل به گیاه خط مواجی را ثبت كرد.
در آزمون دیگری به تانیا القا شد كه در معرض باد سردی قرار دارد و با پاسخ دختر به این القا نیز گیاه پاسخ دیگری را نمایان ساخت.
در طول 15 دقیقه بعدی كه تانیا استراحت میكرد نیز گیاه هیچ واكنشی را نشان نمیداد.
پس از استراحت به تانیا القا شد كه علاوه بر اینكه توسط باد سرد یخ كرده است ، فرد شروری نیز در نزدیك وی است .در این هنگام تانیا به سختی به این القا عكس العمل نشان داد و گیاه نیز شروع به ترسیمات غیر قابل پیش بینی كرد.
كمی بعد به تانیا القا شد كه پرتو گرمی بر او میتابد و بچه ای در كنارش است كه سبب آرامش وی شد و گیاه نیز همزمان با خروج تانیا از حالت پریشانی پاسخ میداد.
آزمون بارها و بارها تكرار شد كه دخالت شانس از بین برود.
آزمون شگفت انگیز این بود كه به تانیا گفته شد به عددی بین یك تا ده بیندیشد ولی آنرا بیان نكند.
پوشكین شروع به شمارش از یك تا ده كرد و در هر شماره از تانیا میپرسید كه آیا به آن عدد می اندیشیده و تانیا هر بار پاسخ منفی میداد . ولی گل شمعدانی معطر وقتی پروفسور به عدد پنج رسید واكنش نشان داد . وقتی بررسی شد معلوم شد كه تانیا خقیقتا در طول آزمایش به عدد پنج فكر میكرد.
گیاه ظاهرا به احساس تانیا اگر چه دروغ میگفت عكس العمل نشان داده بود.
ووژل متخصص آی بی ام هر بار كه به گیاه ابراز عشق و محبت میكند ، قلم پلی گراف به سوی بالا میرود و نوعی پاسخ حساس را نشان میدهد.منبع :

نیروی روانی گیاهان – جان ویتمن دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -